Jste zde: Novinky » Vinařství Líbal je šampionem výstavy Znojemský košt 2012

Vinařství Líbal je šampionem výstavy Znojemský košt 2012

Vinařství Líbal je šampionem výstavy Znojemský košt 2012
Šampionem výstavy Znojemský košt 2012 je Sauvignon 2011 pozdní sběr z Vinařství Líbal, Horní Dunajovice, Znojemská vinařská podoblast.

Po mimořádném úspěchu Vinařství Líbal za nejlepší Sauvignon blanc 2010 VOC Znojmo na nejprestižnější mezinárodní vinařské soutěži v USA na San Francisco International WineCompetition 2011, je s velkým očekáváním hodnocen jeho nástupce, nový Sauvignon 2011 pozdní sběr. Jeho kvality byly vyzkoušeny již na první soutěži v České republice, na kterou byl přihlášen. V Březnu 2012 získal titul šampiona výstavy Znojemský košt 2012.

Tradiční prestižní výstava vín nazvaná "Znojemský košt" je nejdůležitější přehlídkou vín Znojemské vinařské podoblasti. Tuto výstavu organizuje od roku 1989Sdružení znojemských vinařů. Odehrává se vždy v březnu ve štukových sálech Louckého kláštera ve Znojmě. Díky opakovaným úspěchům Sauvignonů z vinařství Líbal, který rozpoutal již Sauvignon 2009 v pozdním sběru, můžeme říci, že kombinace půdy, proměnlivých teplot a umění sklepmistra Marka Líbala vytváří jedinečné podmínky pro vznik těch nejlepších Sauvignonů nejen pro tuzemský, ale také pro mezinárodní trh.

Nový Sauvignon 2011 bude v prodeji od 8.května tohoto roku. Důvodem prodlevy je žádost o zařazení do znojemského apelačního systému VOC, který dřívější prodej neumožňuje. 

Přečteno: 19471×
Vinařství doporučuje

Ryzlink rýnský 2017 výběr z hroznů - polosladké

Víno světlé zlatožluté barvy s jemnou lipovou vůní. V chuti Vás překvapí krásná harmonie zbytkového cukru s pikantní kyselinkou která doplňuje typický...

275,- Kč
ks

Sauvignon 2016 pozdní sběr - polosladké

Víno vůní připomínající černý rybíz, ananas, tropické plody. V chuti plné, nasládlé, ovocné s příjemnou dlouhou dochuťí.

250,- Kč
ks

Sauvignon 2015 VOC Znojmo - polosladké

Ve vůni tohoto jedinečného vína najdete kořeněné jemné tóny po černém rybízu. V chuti oceníte květinové tóny, plnost a příjemnou dlouhou nasládlou doc...

250,- Kč
ks