Jste zde: Novinky » Vinařství Líbal získalo zlato na San Francisco International Wine Competition

Vinařství Líbal získalo zlato na San Francisco International Wine Competition

Vinařství Líbal získalo zlato na San Francisco International Wine Competition
Historický úspěch Vinařství Líbal za nejlepší Sauvignon blanc na nejprestižnější mezinárodní vinařské soutěži v americe.

      Poprvé ve více než  třiceti leté historii největší a nejprestižnější mezinárodní soutěže vín v USA „San Francisco International Wine Competition“ se dostalo víno pocházející z vinařství z České republiky do elitní kategorie vítězů této přehlídky. Sauvignon Blanc VOC 2010 z VINAŘSTVÍ LÍBAL z Horních Dunajovic (Znojemská vinařská podoblast) byl pro své jedinečně chuťové i senzorické vlastnosti vybrán mezinárodní porotou jako nejlepší reprezentant své odrůdy a tím získal, mimo „dvojité zlaté medaile“ (všichni porotci udělí zlatou), také ocenění „BEST SAUVIGNON BLANC“.

     Kromě tohoto výjimečného a nejprestižnějšího ocenění si VINAŘSTVÍ LÍBAL ze Spojených států přivezlo také titul „Nejlepší víno z České republiky“ (Best of Nation – Czech Republic) a stříbrnou medaili pro Veltlínské zelené 2005 slámové víno. Sbírku medailí „zkompletoval“ bronzovou medailí oceněný Tramín červený 2009 výběr z hroznů. Žádný ze vzorků, které Marek Líbal, sklepmistr a jednatel VINAŘSTVÍ LÍBAL, odeslal do Ameriky, nezůstal bez ocenění.

     Letošního 31. ročníku San Fransisco International Wine Competition se účastnilo více než 1200 vinařství z 29 zemí celého světa. To, že se jedná o opravdu prestižní a respektovanou přehlídku dokumentuje i to, že 47 porotců v průběhu 3 červnových dnů hodnotilo celkem 4.184 vzorků. Přehlídka je největší a nejvlivnější mezinárodní vinařskou soutěží v Americe, která se letos konala v centru San Franciska v hotelu Nikko ve dnech 17. - 19. června 2011.

     Marek Líbal (34 let) stojí v čele VINAŘSTVÍ LÍBAL od roku 1998. Vystudoval valtickou vinařskou školu a poté získával praxi v Rakousku. Vztah a lásku k vínu zdědil po svém otci a své umění a cit pro víno neustále zdokonaluje. Jeho základní zásadou je rychlé a šetrné zpracování pouze těch nejkvalitnějších a správně zralých hroznů. Pro výrobu vína využívá moderní technologii řízeného kvašení. Toto prestižní a historicky první ocenění moravského vinaře je pro něj nejen velkou poctou, ale i potvrzením, že jím započatá a stále zdokonalovaná cesta výroby vína zaměřená na kvalitu byla tím správným rozhodnutím.

Sauvignon 2010 VOC Znojmo

Veltlínské zelené 2005 slámové

Tramín červený 2009 výběr z hroznů

Přečteno: 14887×
Vinařství doporučuje

Ryzlink rýnský 2017 výběr z hroznů - polosladké

Víno světlé zlatožluté barvy s jemnou lipovou vůní. V chuti Vás překvapí krásná harmonie zbytkového cukru s pikantní kyselinkou která doplňuje typický...

275,- Kč
ks

Sauvignon 2016 pozdní sběr - polosladké

Víno vůní připomínající černý rybíz, ananas, tropické plody. V chuti plné, nasládlé, ovocné s příjemnou dlouhou dochuťí.

250,- Kč
ks

Sauvignon 2015 VOC Znojmo - polosladké

Ve vůni tohoto jedinečného vína najdete kořeněné jemné tóny po černém rybízu. V chuti oceníte květinové tóny, plnost a příjemnou dlouhou nasládlou doc...

250,- Kč
ks