Jste zde: Novinky » Vítěz kategorie na San Fransisco International Wine Competition 2019

Vítěz kategorie na San Fransisco International Wine Competition 2019

Vítěz kategorie na San Fransisco International Wine Competition 2019
Best Riesling - Double Gold Medal - Ryzlink rýnský 2017 výběr z hroznů - polosladké

Na letošní 39. nejstarší a největší soutěži vín ve Spojených státech SAN FRANCISCO INTERNATIONAL WINE COMPETITION, se našemu vinařství opět podařilo získat jedno z nejvyšších ocenění a to vítěz kategorie  Best Riesling – a zároveň velkou zlatou medaili -  DOUBLE GOLD MEDAL. Vítězné víno je Ryzlink rýnský 2017 výběr z hroznů - polosladké – polosladké, alk. 12,5%, cukr 16,9g, kys. 7,3g/l , šarže 1714. Podařilo se nám obhájit vítěze  kategorie z loňského roku kdy na této prestižní soutěži uspěla naše Pálava 2017 výběr z hroznů. Té chybělo maličko a stala se bílým šampionem celé soutěže. Ve finále získala ex aequo stejný počet bodů, jako pozdější vítěz, a až přímým hlasováním mezi těmito dvěma víny prohrála o pouhé dva hlasy.

 Letos soutěžilo přes 5000 vzorků. Vítěze kategorií najdete na stránkách www.sfwinecomp.com Oficiální výsledky ostatních vín budou zveřejněny 16.prosince 2019. Hodnotilo se americkým způsobem přímého přidělování medailí s diskusí u kulatého stolu a výpočtem průměru. USA není členem OIV a nepoužívají se tu jinde běžné soutěžní standardy.

 Této výstavy se zúčastňujeme pravidelně od roku 2011. V roce 2011 se nám podařilo jako prvnímu vinařství z České republiky získat ocenění na Sauvignon 2010 VOC Znojmo a to vítěz kategorie Sauvignon blanc. O rok později jsme vítězství v kategorii ( Gewürztraminer ) zopakovali a to s  Tramínem červeným ročník 2011 – výběr z hroznů.

 

 

 

 

Přečteno: 7647×
Vinařství doporučuje

Ryzlink rýnský 2017 výběr z hroznů - polosladké

Víno světlé zlatožluté barvy s jemnou lipovou vůní. V chuti Vás překvapí krásná harmonie zbytkového cukru s pikantní kyselinkou která doplňuje typický...

275,- Kč
ks

Sauvignon 2016 pozdní sběr - polosladké

Víno vůní připomínající černý rybíz, ananas, tropické plody. V chuti plné, nasládlé, ovocné s příjemnou dlouhou dochuťí.

250,- Kč
ks

Sauvignon 2015 VOC Znojmo - polosladké

Ve vůni tohoto jedinečného vína najdete kořeněné jemné tóny po černém rybízu. V chuti oceníte květinové tóny, plnost a příjemnou dlouhou nasládlou doc...

250,- Kč
ks