Jste zde: Novinky » Zlato ze San Franciska patří již podruhé Vinařství Líbal

Zlato ze San Franciska patří již podruhé Vinařství Líbal

Zlato ze San Franciska patří již podruhé Vinařství Líbal

Rodinné Vinařství Líbal z Horních Dunajovic slaví historický úspěch. Jako vůbec prvnímu vinařství z České republiky se podařilo obhájit titul za nejlepší víno konkrétní odrůdy a zároveň opakovaně získat Velkou zlatou medaili.  

 

 

 

Zlato ze San Franciska patří již podruhé Vinařství Líbal 

 

Rodinné Vinařství Líbal z Horních Dunajovic slaví historický úspěch. Jako prvnímu vinařství z České republiky se podařilo obhájit titul za nejlepší víno konkrétní odrůdy a zároveň opakovaně získat Velkou zlatou medaili. Tramín červený 2011 Výběr z hroznů z produkce Vinařství Líbal se stal nejlepším tramínem celé soutěže vín „San Francisco International Wine Competition 2012“, která se každoročně koná v americkém San Francisku. Zároveň v této nejprestižnější soutěži získalo i bronzové ocenění pro další svá dvě vína, Sauvignon 2011 VOC a Moravský muškát 2011, pozdní sběr.  

 

Vinařství Líbal, si za svoji dvanáctiletou existenci získalo pevné postavení na trhu malých vinařů. Pod vedením sklepmistra a jednatele společnosti, Marka Líbala, získalo i v předešlém ročníku soutěže ocenění za nejlepší  Sauvignon Blanc VOC 2010. Bylo to vůbec poprvé, ve více než  třicetileté historii největší a nejprestižnější mezinárodní soutěže vín v USA „San Francisco International Wine Competition“, kdy se dostalo víno pocházející z České republiky do elitní kategorie vítězů této přehlídky. 

 

Na letošním 32. ročníku byl Tramín Červený 2011 Výběr z hroznů z Vinařství Líbal vybrán pro své jedinečné chuťové i senzorické vlastnosti mezinárodní porotou jako nejlepší reprezentant své odrůdy, a tím získal, mimo „dvojité zlaté medaile“ (všichni porotci udělí zlatou), také ocenění „BEST GEWÜRZTRAMINER“.  

 

Během dvou ročníků účasti na této mezinárodní soutěži, nezůstalo ani jedno víno, které Vinařství Líbal odeslalo do Ameriky, bez ocenění. Žádnému jinému vinařství z České republiky se tohoto významného úspěchu nepodařilo dosáhnout, za to vinařství Líbal získalo nejvyšší titul hned dvakrát po sobě. 

 

Letošního ročníku San Francisco International Wine Competition se účastnilo více než 1200 vinařství z 29 zemí celého světa. To, že se jedná o opravdu prestižní a respektovanou přehlídku dokumentuje i ta skutečnost, že 47 porotců v průběhu 3 červnových dnů hodnotilo více než 4500 vzorků. Přehlídka, která  je největší a nejvlivnější mezinárodní vinařskou soutěží v Americe, se letos konala v centru San Franciska v hotelu Nikko ve dnech 15. - 17. června 2012.  

Tradice výroby vín v rodinném vinařství Líbal je předávána již po třetí generaci. Postupně z koníčka, který sloužil nejprve jako produkce pro vlastní potřebu, z lásky k vínu a vinohradům vznikla podoba dnešní firmy. Na jejím zrodu v roce 2001 se vlastními silami podílela celá rodina. Největší zásluhy má otec Josef Líbal a jeho syn Marek Líbal. V současné době stojí v čele firmy Marek Líbal. Vystudoval valtickou vinařskou školu a poté získával praxi v Rakousku. Vztah a lásku k vínu zdědil po svém otci a své umění a cit pro víno neustále zdokonaluje. Jeho základní zásadou je rychlé a šetrné zpracování pouze těch nejkvalitnějších a správně zralých hroznů. Pro výrobu vína využívá moderní technologii řízeného kvašení.  

 

Toto prestižní a v letošním roce již opakované ocenění moravského vinaře je pro něj nejen velkou poctou, ale i potvrzením, že jím započatá a stále zdokonalovaná cesta výroby vína zaměřená na kvalitu byla tím správným rozhodnutím.   

 

Oceněná vína z Vinařství Líbal na International Wine Competiton 2012 

 

Tramín červený 2011 výběr z hroznů - polosladké – dvojitá zlatá, vítěz kategorie 

 Sauvignon 2011 VOC Znojmo - polosladké - bronz

Mušká moravský 2011 pozdní sběr - polosladké – bronz 

 

 

 

 

Přečteno: 14495×
Vinařství doporučuje

Ryzlink rýnský 2017 výběr z hroznů - polosladké

Víno světlé zlatožluté barvy s jemnou lipovou vůní. V chuti Vás překvapí krásná harmonie zbytkového cukru s pikantní kyselinkou která doplňuje typický...

275,- Kč
ks

Sauvignon 2016 pozdní sběr - polosladké

Víno vůní připomínající černý rybíz, ananas, tropické plody. V chuti plné, nasládlé, ovocné s příjemnou dlouhou dochuťí.

250,- Kč
ks

Sauvignon 2015 VOC Znojmo - polosladké

Ve vůni tohoto jedinečného vína najdete kořeněné jemné tóny po černém rybízu. V chuti oceníte květinové tóny, plnost a příjemnou dlouhou nasládlou doc...

250,- Kč
ks