Vinařství Líbal ověnčené medailemi ze San Francisco International Wine Competion 2013

Vinařství Líbal opět zabodovalo. Dvojnásobný vítěz kategorie si tentokrát z USA odvezl jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.
Stříbrná medaile byla udělena za Pálavu, výběr z hroznů 2012, bronz za Tramín červený, výběr z hroznů 2012 a Sauvignon, jakostní víno 2012.

 

Vinařství Líbal ověnčené medailemi ze San Francisco International Wine Competion 2013

Již po třiatřicáté se v letošním roce konala v kolébce Jacka Londona a  hnutí hipies na západním pobřeží Spojených států uprostřed rozmanité architektury a v blízkosti proslulého ostrova Alcatraz jedna z nejvýznamnějších světových vinařských soutěži v severní Americe San Francisco International Wine Competion 2013.

 
Malé rodinné vinařství Líbal, během své tříleté účasti na této soutěži, bodovalo se všemi víny, které do soutěže přihlásilo. Je to již devět oceněných vín, která dokázala kvalitu hroznů vinařských tratí z moravských Horních Dunajovic a nezaměnitelný rukopis sklepmistra Marka Líbala. 

    
V tomto roce bylo hodnoceno 4539 vín 1400 vinařství, pocházejíc z 30 zemí světa.

Vinařství Líbal získalo v předchozích ročnících dvakrát po sobě titul nejvyšší a to vítěz kategorie společně s dvojitou zlatou medailí. V roce 2012 za Tramín červený 2011 Výběr z hroznů a v roce 2011 za Sauvignon VOC 2010. Bylo to vůbec poprvé, a zatím také naposledy, ve více než  třicetileté historii největší a nejprestižnější mezinárodní soutěže vín v USA, kdy se dostalo víno pocházející z České republiky do elitní kategorie vítězů této přehlídky a Vinařství Líbal přesvědčilo mezinárodní porotu hned dvakrát po sobě.


Oceněná vína z Vinařství Líbal na International Wine Competiton 2013


Pálava 2012 výběr z hroznů - polosladké – stříbro
Sauvignon 2012 - jakostní - suché – bronz
Tramín červený, výběr z hroznů 2012  -polosladké - bronz

Víno Líbal