Vinařství Líbal získalo zlato na San Francisco International Wine Competition

Historický úspěch Vinařství Líbal za nejlepší Sauvignon blanc na nejprestižnější mezinárodní vinařské soutěži v americe.

Vinařství Líbal získalo zlato na San Francisco International Wine Competition

      Poprvé ve více než  třiceti leté historii největší a nejprestižnější mezinárodní soutěže vín v USA „San Francisco International Wine Competition“ se dostalo víno pocházející z vinařství z České republiky do elitní kategorie vítězů této přehlídky. Sauvignon Blanc VOC 2010 z VINAŘSTVÍ LÍBAL z Horních Dunajovic (Znojemská vinařská podoblast) byl pro své jedinečně chuťové i senzorické vlastnosti vybrán mezinárodní porotou jako nejlepší reprezentant své odrůdy a tím získal, mimo „dvojité zlaté medaile“ (všichni porotci udělí zlatou), také ocenění „BEST SAUVIGNON BLANC“.

     Kromě tohoto výjimečného a nejprestižnějšího ocenění si VINAŘSTVÍ LÍBAL ze Spojených států přivezlo také titul „Nejlepší víno z České republiky“ (Best of Nation – Czech Republic) a stříbrnou medaili pro Veltlínské zelené 2005 slámové víno. Sbírku medailí „zkompletoval“ bronzovou medailí oceněný Tramín červený 2009 výběr z hroznů. Žádný ze vzorků, které Marek Líbal, sklepmistr a jednatel VINAŘSTVÍ LÍBAL, odeslal do Ameriky, nezůstal bez ocenění.

     Letošního 31. ročníku San Fransisco International Wine Competition se účastnilo více než 1200 vinařství z 29 zemí celého světa. To, že se jedná o opravdu prestižní a respektovanou přehlídku dokumentuje i to, že 47 porotců v průběhu 3 červnových dnů hodnotilo celkem 4.184 vzorků. Přehlídka je největší a nejvlivnější mezinárodní vinařskou soutěží v Americe, která se letos konala v centru San Franciska v hotelu Nikko ve dnech 17. - 19. června 2011.

     Marek Líbal (34 let) stojí v čele VINAŘSTVÍ LÍBAL od roku 1998. Vystudoval valtickou vinařskou školu a poté získával praxi v Rakousku. Vztah a lásku k vínu zdědil po svém otci a své umění a cit pro víno neustále zdokonaluje. Jeho základní zásadou je rychlé a šetrné zpracování pouze těch nejkvalitnějších a správně zralých hroznů. Pro výrobu vína využívá moderní technologii řízeného kvašení. Toto prestižní a historicky první ocenění moravského vinaře je pro něj nejen velkou poctou, ale i potvrzením, že jím započatá a stále zdokonalovaná cesta výroby vína zaměřená na kvalitu byla tím správným rozhodnutím.

Sauvignon 2010 VOC Znojmo

Veltlínské zelené 2005 slámové

Tramín červený 2009 výběr z hroznů

Víno Líbal