Vítěz kategorie na San Fransisco International Wine Competition 2019

Best Riesling - Double Gold Medal - Ryzlink rýnský 2017 výběr z hroznů - polosladké

Vítěz kategorie na San Fransisco International Wine Competition 2019

Na letošní 39. nejstarší a největší soutěži vín ve Spojených státech SAN FRANCISCO INTERNATIONAL WINE COMPETITION, se našemu vinařství opět podařilo získat jedno z nejvyšších ocenění a to vítěz kategorie  Best Riesling – a zároveň velkou zlatou medaili -  DOUBLE GOLD MEDAL. Vítězné víno je Ryzlink rýnský 2017 výběr z hroznů - polosladké – polosladké, alk. 12,5%, cukr 16,9g, kys. 7,3g/l , šarže 1714. Podařilo se nám obhájit vítěze  kategorie z loňského roku kdy na této prestižní soutěži uspěla naše Pálava 2017 výběr z hroznů. Té chybělo maličko a stala se bílým šampionem celé soutěže. Ve finále získala ex aequo stejný počet bodů, jako pozdější vítěz, a až přímým hlasováním mezi těmito dvěma víny prohrála o pouhé dva hlasy.

 Letos soutěžilo přes 5000 vzorků. Vítěze kategorií najdete na stránkách www.sfwinecomp.com Oficiální výsledky ostatních vín budou zveřejněny 16.prosince 2019. Hodnotilo se americkým způsobem přímého přidělování medailí s diskusí u kulatého stolu a výpočtem průměru. USA není členem OIV a nepoužívají se tu jinde běžné soutěžní standardy.

 Této výstavy se zúčastňujeme pravidelně od roku 2011. V roce 2011 se nám podařilo jako prvnímu vinařství z České republiky získat ocenění na Sauvignon 2010 VOC Znojmo a to vítěz kategorie Sauvignon blanc. O rok později jsme vítězství v kategorii ( Gewürztraminer ) zopakovali a to s  Tramínem červeným ročník 2011 – výběr z hroznů.

 

 

 san fran 2019 2

 

Víno Líbal